KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14077459
nr 1407 7459
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 19/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 5 juli 2021
kl 21:05:44
350 kr
400 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander